Олія грецького горіха

 Олія грецького горіха. 

Найкращий друг інтелекту.


В олії грецького горіха міститься близько 75 відсотків поліненасичених жирних кислот омега-3 і омега-6, які не виробляються організмом, але життєво йому необхідні.
 Крім того, серед усіх олій олія грецького горіха містить найбільше вітаміну F. 
Вітамін F – це загальна назва декількох жирних кислот: лінолевої, ліноленової та арахідонової. Комплекс цих кислот захищає клітини організму від дії шкідливих речовин, має протипухлинну дію. 
Вітамін F нормалізує артеріальний тиск, знижуючи ризик інфарктів та інсультів. Але основна функція вітаміну F – виведення з організму холестерину і нормалізація жирового обміну в шкірі.
   Вітамін D, яким також багата олія грецького горіха, забезпечує нормальний ріст і розвиток кісток, попереджає рахіт і остеопороз. Від наявності в організмі вітаміну D залежить стійкість людини до шкірних захворювань, хвороб серця і раку. Вітамін D підвищує імунітет, нормалізує згортання крові та роботу щитовидної залози.
   Вітамін К, що також входить до складу олії грецького горіха, виводить з організму токсини, регулює рівень цукру в крові, допомагає засвоюватися кальцію і забезпечує його успішну взаємодію з вітаміном D.   
Завдяки вмісту вітаміну С та мінералів цинку і міді, що мають антиоксидантну дію, олія грецького горіха зміцнює стінки судин, чим перешкоджає розвитку таких захворювань, як атеросклероз, гіпертонія, ішемія, гепатит, цукровий діабет, артрит.   Вітаміни А і Е, а також каротиноїди, що входять до складу олії, захищають організм від радіаційного опромінення і впливу канцерогенів.   

Крім того, до складу олії грецького горіха входять мінерали і мікроелементи йод, кальцій, залізо, фосфор, кобальт, селен, магній, а також коензим Q10 – корисний клітинний компонент, який захищає організм від дії вільних радикалів, бере участь у регенерації клітин і уповільнює старіння.

Використання олії грецького горіха позитивно впливає і на діяльність серцево-судинної системи: 
олія робить стінки судин пружними й еластичними, 
знижує ризик розвитку атеросклерозу, 
є профілактикою інфарктів, тромбофлебітів. 
Крім того, компоненти, що входять до складу олії, нормалізують тиск.

Регулярне вживання олії грецького горіха стабілізує рівень цукру в крові, позитивно позначається на процесах метаболізму, нормалізує діяльність щитовидної залози.

   Олія грецького горіха сприятливо впливає на сечостатеву систему. Регулярне вживання продукту дозволяє покращити циркуляцію крові у статевих органах, стимулює лібідо. Олія грецького горіха використовується у профілактиці різних захворювань сечостатевої системи.
   Олія грецького горіха корисно впливає на роботу печінки: допомагає відновлювати і зміцнювати клітини печінки, сприяє своєчасному відтоку жовчі, підвищує еластичність жовчних проток.
Унікальний склад дозволяє використовувати олію грецького горіха у лікуванні запальних процесів, вона загоює тріщини, опіки, рани. Завдяки протизапальним властивостям продукту і тому, що олія суттєво прискорює обмінні процеси, її рекомендують вживати після тривалих хвороб та операцій.
   Олія грецького горіха – надзвичайно корисний дієтичний продукт, що легко засвоюється. Її вважають прекрасним джерелом енергії та вітамінів. Тому не дивно, що олію грецького горіха активно використовують у дієтології. Як заправка для салату вона є помічником у боротьбі із зайвою вагою. Олеїнова кислота, що входить до складу олії, покращує обмін речовин, сприяє регулярному очищенню кишечника, пригнічує утворення підшкірного жиру.
   Олія грецького горіха багата на вітаміни і мікроелементи, підходить для будь-якого типу шкіри, тому не дивно, що її широко застосовують у косметології. Олію використовують у чистому вигляді, а також у комплексі з іншими косметичними засобами. У кулінарії олію грецького горіха найчастіше використовують як приправу, вона надає стравам вишуканого смаку. Найчастіше використовують для заправки салатів, приготування холодних соусів, а страви французької та кавказької кухонь без неї просто важко уявити!
  Олія грецького горіха корисна при хронічних гепатитах, холециститах, колітах, гастритах, виразках та інших захворюваннях травної системи. Незамінна жирна кислота ситостерол, що входить до складу олії грецького горіха, перешкоджає всмоктуванню холестерину з кишечника, сприяє його очищенню, загоює виразки. Крім того, позбавляє від печії, адже має здатність знижувати кислотність.

Регулярне вживання олії грецького горіха помітно знижує ризик розвитку онкологічних захворювань – раку молочної залози, кишечника та передміхурової залози. 


Компоненти, що входять до складу олії, захищають клітини від руйнування вільними радикалами.
В одному древньому медичному трактаті йдеться про те, що горіх – мозок, а олія з нього – розум. Батько історії Геродот називав грецький горіх “поживою для розуму”. 

Сучасна наука лише підтвердила слова древніх про те, що олія грецького горіха є незамінною для розумової діяльності. Компоненти, що входять до складу олії, живлять клітини головного мозку, підвищують еластичність капілярів у його корі. 
Вживання олії грецького горіха особливо рекомендоване школярам, водіям, людям, котрі багато працюють за комп’ютером, людям похилого віку.
Завдяки тому, що олія грецького горіха виводить з організму радіонукліди і канцерогенні речовини, вона має тонізуючу дію, уповільнює процеси старіння й омолоджує весь організм.
   Олія грецького горіха корисна для шкіри обличчя і тіла, для волосся і нігтів. Крім того, вона стане при нагоді любителькам засмаги, адже сприяє утворенню меланіну.
 
   Всередину масло волоського горіха приймають разом з медом: одна чайна ложка меду і половини чайної ложки масла.
  • вранці натщесерце — для зниження рівня холестерину та нормалізації артеріального тиску (особливо у гіпертоніків);
  • увечері перед сном — для поліпшення роботи печінки і кишечника, посилення обміну речовин (це властивість прийде на допомогу людям, що бажають знизити масу тіла), активізації захисної функції організму і загального оздоровлення;

При ураженнях шкіри корисно змащувати проблемні ділянки маслом до настання повної регенерації шкіри. Такі змащування показані при гнійних ранах, опіках, герпесі, дерматитах, лікуванні екземи.
 

Протипоказання для використання масла волоського горіха
  • Говорячи про користь олії волоського горіха, не можна забувати про протипоказання при його вживанні. У деяких конкретних випадках лікування горіховим маслом може мати негативні наслідки. 
  • Не застосовуйте масло, якщо у вас є протипоказання до цього не рекомендується вживати олію горіха людям зі зниженою кислотністю і загостренням виразкової хвороби; 
  • масло протипоказане хворим, які страждають алергією, в момент підвищення температури тіла, при блювоті і яскраво вираженої діареї; 
  • не вживають олію волоського горіха при гастриті з загостреннями і наявністю ерозій; 

  • при вагітності варто застосовувати масло волоського горіха тільки за порадою лікаря.


Немає коментарів:

Дописати коментар