Мікроелементи – цинк, селен, йод, бор, мідь;
Жирні кислоти – линолієва, олеїнова, пальмітинова, стеаринова, арахінова, бегенова.
Олію розторопші радять приймати в період реабілітації після важких хвороб або операцій, після проходження курсу хіміотерапії.
Жирні кислоти – линолієва, олеїнова, пальмітинова, стеаринова, арахінова, бегенова.
Олію розторопші радять приймати в період реабілітації після важких хвороб або операцій, після проходження курсу хіміотерапії.
нормалізує жіночий цикл;
налагоджує роботу щитовидної залози, вирівнює гормональний фон;
гальмує передчасне старіння;
полегшує роботу шлунка, захищає слизові травних органів;
підвищує імунітет;
зменшує тягу до солодкого, знижує апетит, є джерелом корисного жиру;
покращує якість шкіри, знімає запалення, зволожує.
Застосування олії розторопші в комплексному лікуванні та профілактиці деяких захворювань
Унікальний склад масла розторопші дозволяє з успіхом використовувати його як в комплексному лікуванні, так і з метою профілактики великого спектру захворювань. Це масло має протизапальну, бактерицидну, органопротекторним, болезаспокійливу, ранозагоювальну, язвозаживляющим, протирадіаційним і імуностимулюючий діями.
Серцево-судинна система
Олія розторопші вдало вписується в комплексне лікування захворювань серця і судин. Практично всі захворювання серця, такі як ішемічна хвороба серця, інфаркт, гіпертонія, провокуються атеросклерозом. Ось з ним-то і допоможе боротися масло розторопші. Вхідні до складу цієї олії ненасичені жирні кислоти, вітамін е, магній і біологічні активні речовини при регулярному вживанні сприяють зниженню рівня холестерину, зміцненню судин і підвищенню еластичності їх стінок, підтримці нормальної згортання крові. В цілому це призводить до зниження підвищеного артеріального тиску і ризику тромбоутворення, а так само запобігання утворення атеросклеротичних бляшок на стінках кровоносних судин.
Флаволігнани, вітаміни А і Е, мікроелементи магній, марганець, селен і цинк ефективно захищають судини і серце від запальних процесів і шкідливої дії вільних радикалів. Мікроелементи і вітаміни групи в сприяють також повноцінній роботі серця. Хлорофіл здатний стимулювати обмін речовин в серцевому м'язі. Олія розторопші зміцнює серцевий м'яз і підвищує її енергетичні ресурси. З вищесказаного випливає, що масло розторопші рекомендовано до застосування в комплексному лікуванні та профілактиці таких захворювань серця і судин: атеросклерозу, кардіосклероз, артеріальної гіпертонії, ішемічної хвороби серця, варикозного розширення вен. Крім того масло розторопші є ефективним профілактичним засобом від інсультів та інфарктів, а також допомагає боротися з недокрів'ям.
Травна система
Розторопша - це рослина, яка з давніх часів використовується для лікування печінки, шлунка, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура і кишечника. Основною діючою речовиною розторопші, яке, до речі, не знайдено ні в одному іншому рослині, є силімарин. Силімарин є сильним антиоксидантом. На печінку ця речовина впливає двома способами. По-перше, силімарин сприяє зміцненню клітинних мембран. По-друге, він стимулює утворення нових клітин. В результаті посилюються процеси жовчоутворення і жовчовиділення. Крім того флаволігнани надійно захищають печінку від шкідливого впливу вільних радикалів, покращують детоксикаційну функцію печінки і метаболічні процеси в ній. Завдяки силімарину масло розторопші сприяє регенерації клітин печінки, пошкоджених алкоголем і токсинами. Тому вживання олії розторопші рекомендовано в комплексному лікуванні та профілактиці цирозу печінки, гепатиту, холангіту, дискінезії жовчовивідних шляхів, жировій дистрофії печінки, желче
кам'яної хвороби, а також токсичних пошкодженнях печінки, пов'язаних з впливом алкоголю, солей важких металів, лікарських препаратів, рослинних і синтетичних отрут. Останні дослідження вчених довели ефективність олії розторопші навіть при отруєнні найнебезпечнішими отруйними грибами - бліда поганка, звичайно, до певної міри.
Застосовують масло розторопші також при хронічному отруєнні хлоркою.
Нормально працююча печінку запорука гарної роботи травної системи в цілому. Але крім того масло розторопші, звичайно при регулярному застосуванні, робить позитивний вплив безпосередньо на слизові шлунка, дванадцятипалої і товстої кишки, до того ж воно має виражену язвозаживляющим дією. Застосовують масло розторопші також при лікуванні захворювань жовчного міхура. Це масло показано до застосування при гастритах, гастродуоденітах, холециститі, виразках шлунка та дванадцятипалої кишки, геморої, анальних тріщинах, колітах і ентероколітах, як у комплексній терапії, так і з метою профілактики цих захворювань.
Олія розторопші має ще одну цінну якість, особливо важливе в наш вік гіподинамії. Воно має послаблюючу властивістю, тому часто використовується при лікуванні закрепів. Особливо рекомендується в цьому випадку використання не тільки масла, а й шроту розторопші, який надзвичайно багатий клітковиною. Дане масло не тільки м'яко очищає кишечник, не завдаючи ніякої шкоди його слизової, але і зміцнює його судини, стінки, навіть усуває кровотечі.
Шкірні пошкодження і захворювання
При пошкодженнях шкіри і деяких шкірних захворюваннях ефективно допомагає зовнішнє застосування олії розторопші. Це масло має протизапальну і ранозагоювальну дію. Клінічно доведена ефективність даного масла при лікуванні опіків, у тому числі і сонячних, обморожень, ран, порізів, попрілостей, пролежнів, тріщин. До речі, ефективність при опіках олії розторопші значно вище обліпихової олії, часто використовуваного в цьому випадку. Крім того масло розторопші не викликає печіння при прикладанні до рани або опіку, що дозволяє застосовувати його навіть при лікуванні опіків у дітей. Це масло сприяє загоєнню ран і опіків без утворення рубців.
Це масло є прекрасним засобом для лікування різних шкірних захворювань. Воно допоможе при шкірних алергічних реакціях, плоскому і червоному лишаї, псоріазі, екземі, нейродерміті, вітіліго, облисінні, вульгарних вуграх, трофічних виразках. Підвищує захисні функції шкірних покривів.
Ендокринна система
Доведено сприятливий вплив олії розторопші на підшлункову залозу. У маслі розторопші міститься комплекс мікроелементів (магній, марганець, селен, цинк), який стимулюють вироблення підшлунковою залозою інсуліну. Тому рекомендується застосування цього масла страждають на цукровий діабет і в профілактиці цього грізного захворювання.
Для схуднення
Олія розторопші містить біологічно активні речовини, які нейтралізують холестерин, і поліненасичені жирні кислоти активно стимулюють обмін речовин в організмі людини. Крім того масло виводить шлаки і токсини .це масло може застосовуватися в боротьбі з ожирінням і зайвою вагою, але, безсумнівно, треба враховувати велику енергетичну цінність продукту, 898,8 ккал на 100 г масла розторопші. Воно вам зможе допомогти лише при істотному зниженні калорійності раціону. У цьому випадку масло розторопші підтримає обмін речовин на необхідному рівні.
Статева система
У гінекологічній практиці це масло застосовується як всередину, так і зовнішньо. Внутрішнє застосування масла засноване на великій кількості вітаміну Е в складі продукту. Цей вітамін регулює роботу статевої та ендокринної систем, як у чоловіків, так і у жінок, запобігає розвитку пухлинних захворювань.
Крім того рекомендується застосування олії розторопші при хворобливих відчуттях і емоційному дискомфорті в передменструальний і клімактеричний період.
Олія розторопші має протизапальну, загоює, антибактеріальним і загальним оздоровлюючим дією. Рекомендується місцеве застосування цієї олії при клімактеричних атрофічних вагінітах, що супроводжуються сверблячкою. При інфекційно - запальних процесах в піхві, ерозії шийки матки, ендоцервіцитів, кольпіту а так само в цілях профілактики цих захворювань і запобігання утворення зайвої рубцевої тканини показано місцеве застосування суміші масла розторопші з олією чайного дерева.
Це масло також знайшло застосування в комплексному лікуванні захворювань чоловічої статевої та видільної систем: уретрит, простатит, аденома передміхурової залози.
Рекомендується вживати масло розторопші як профілактичний засіб від захворювань жіночих репродуктивних органів. Токофероли, що входять до складу олії розторопші, уповільнюють процеси старіння організму людини, підтримуючи його репродуктивні функції. Вживання олії розторопші сприяє нормальному протіканню вагітності та пологів.
Вухо, горло, ніс, порожнина рота
Олія розторопші успішно використовують у стоматологічній практиці. Воно застосовується в комплексному лікуванні стоматиту, пародонтиту, пародонтозу, гінгівіту, а так само для швидкого загоєння післяопераційних ран. При цьому порожнину рота спочатку обробляється дезинфікуючим розчином, а потім робляться аплікації з маслом розторопші.
Такі аплікації успішно допомагають при лікуванні захворювань горла, таких як фарингіт, тонзиліт і т. Д. Сумішшю масел розторопші і чайного дерева змащують гланди при гострому і хронічному тонзиліті.
При запальних захворюваннях вуха і носа рекомендується закопування злегка підігрітого на водяній бані масла розторопші. У цих же цілях успішно використовується суміш олії розторопші (50 мл) з олією чайного дерева (3 мл).
Онкологічні захворювання
Олія розторопші є ефективною протиракової захистом, особливо від гормонально-залежних пухлин. Прийом цього масла показаний при проходженні курсу хіміотерапії або променевої терапії, з метою зняття побічних дій. У ряді випадків помічена консервація пухлин, і навіть повне вилікування. Звичайно, масло розторопші не є панацеєю, тому застосовувати її в лікуванні таких серйозних захворювань, як рак, слід тільки в комплексній терапії, як допоміжний засіб.
Алергічні реакції
Дане масло використовується як протиалергічний засіб завдяки особливому властивості розторопші плямистої вона здатна пригнічувати вироблення гістаміну в організмі людини. А саме ці речовини безпосередньо пов'язані з головним болем, зокрема, мігренню, а також алергією. Безсумнівно, алергія - одне з найсерйозніших захворювань, тому перед застосуванням масла розторопші слід проконсультуватися з лікарем.
Алкогольна, нікотинова і наркотична залежність
Що алкоголь негативно впливає на печінку, очевидно, відомо всім, але, на жаль, не всі готові розлучитися з цією згубною звичкою. Олія розторопші може допомогти зменшити шкоду, що наноситься печінки алкоголем. Це масло пригнічує синтез ацетальдегіду, токсичної речовини яке утворюється в організмі людини при вживанні алкоголю. Приймайте по 12-15 крапель олії розторопші щодня для виведення токсинів з організму.
Рекомендується також приймати масло розторопші при відмові від алкоголю, тютюну та наркотиків. Воно сприяє швидкому виведенню з організму шлаків, токсинів та інших, шкідливих для організму людини, речовин. Крім того позитивно впливає на печінку і серцево-судинну системи.
Зір
Олія розторопші є ефективною протиракової захистом, особливо від гормонально-залежних пухлин. Прийом цього масла показаний при проходженні курсу хіміотерапії або променевої терапії, з метою зняття побічних дій. У ряді випадків помічена консервація пухлин, і навіть повне вилікування. Звичайно, масло розторопші не є панацеєю, тому застосовувати її в лікуванні таких серйозних захворювань, як рак, слід тільки в комплексній терапії, як допоміжний засіб.
Імунітет
Завдяки своєму збалансованому складу масло розторопші посилює опірність організму і імунітет, підвищує фізичну працездатність. Олія розторопші рекомендується приймати людям, які проживають у несприятливих екологічних умовах, які працюють у шкідливих виробничих умовах, які проводять багато часу за комп'ютером.
Сечовидільна система
Олія розторопші успішно використовується в комплексному лікуванні хронічної ниркової недостатності. Воно перешкоджає утворенню каменів в органах сечовидільної системи.
Треба відзначити, що прийом олії розторопші показаний в післяопераційний період і період реабілітації після важких захворювань.
Олія розторопші - воістину унікальний дар природи. Воно є відмінним, до того ж, повністю натуральним лікувальним і профілактичним засобом, а також джерелом вітамінів і мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму людини. Навіть за відсутності діагностованих захворювань це масло повинне бути присутнім у раціоні харчування кожної людини, яка дбає про своє здоров'я.
Застосування олії розторопші в косметології
Олія розторопші з давніх пір використовується індустрією краси і навіть заслужило почесне звання «живої косметики». Масло цієї унікальної рослини - прекрасний антиоксидант. Воно сприяє регенерації клітинних мембран і стимулює процес оновлення тканин, крім того це масло містить безліч корисних для шкіри речовин. Тому масло розторопші є відмінним помічником в боротьбі за красу і молодість шкіри обличчя і тіла.
Олія розторопші захищає шкіру від висихання, оберігає від лущення, значно покращує колір шкіри, підтримує еластичність і пружність. Це масло може застосовуватися для абсолютно будь-якої шкіри, але просто необхідно воно при сухій, що лущиться, проблемної, роздратованої і запаленої шкірі. Чудово допомагає нормалізувати діяльність сальних залоз при жирній шкірі. Ненасичені жирні кислоти відмінно очищають шкіру від різних висипань і запобігають розширення пор.
Це масло використовується для масажу шкіри шиї, обличчя і області декольте, при цьому масло залишають на шкірі до ранку. Воно зволожує, омолоджує, насичує шкіру вітамінами, покращує її колір, надає пружність, підвищує захисні властивості шкіри.
Олія розторопші може застосовуватися як самостійний засіб для догляду за шкірою, як вітамінна добавка до готових косметичних засобів і в суміші з іншими маслами. Додайте кілька крапель олії розторопші в готові косметичні засоби по догляду за шкірою безпосередньо перед застосуванням. Це самий, мабуть, простий спосіб посилити регенеруючу дію кремів, лосьйонів, масок.
Прекрасний омолоджуючий ефект дає застосування суміші масла розторопші з оливковою або мигдальним маслом в рівних частках. Така суміш наноситься на очищену шкіру обличчя, шиї, області декольте замість звичайного живильного крему. Ефект вражаючий!
Надати шкірі здоровий колір, підвищити її пружність, навіть прибрати дрібні зморшки допоможе суміш олії розторопші з маслом авокадо або чайного дерева. Для приготування суміші необхідно 3 ст.л. олії розторопші змішати з 1 ч. л. одного з перерахованих масел, трохи підігріти суміш на водяній бані. Теплої сумішшю можна просто змащувати попередньо очищену шкіру замість нічного крему або всього 2 рази в тиждень робити маску. Для цього марлю змочують у даній (обов'язково теплою) суміші масел і накладають на шкіру обличчя, шиї і області декольте на 30-40 хвилин. Потім умиваються прохолодною водою.
Суміш олії розторопші з маслом виноградних кісточок з успіхом використовується для захисту шкіри від обвітрювання. Олія розторопші відмінно захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів і обмороження. Змастіть шкіру обличчя перед виходом на вулицю цим чудодійним маслом, і ваша шкіра буде під надійним захистом.
Олія розторопші чудово заспокоює роздратовану шкіру. Рекомендується застосовувати це масло підліткам, так як воно успішно бореться з висипом вугрів і запобігає її появі.
Олія розторопші - справжній подарунок для жінок зрілого віку. Воно чудово захищає шкіру від передчасного старіння, викликаного гормональним дисбалансом, що характерно для періоду менопаузи.
До складу олії розторопші входять магній, вітамін е і флавоноїди. У комплексі ці речовини зміцнюють стінки підшкірних капілярів, завдяки чому це масло здатне запобігати появі судинних зірочок на шкірі.
Олія розторопші прекрасне кошти від тріщин на п'ятах і руках. Воно відмінно справляється з тріщинами, дрібними ранками, ущільненнями на шкірі, потертостями, подразненнями. Використовуйте масло розторопші для щоденного догляду за шкірою обличчя, рук і ніг.
Це масло, до того ж, успішно використовується для антицелюлітного масажу. Олія розторопші здатне посилювати циркуляцію крові в підшкірно-жировому шарі, що перешкоджає накопиченню целлюлітних відкладень. Для масажу можна використовувати масло розторопші в суміші з іншими маслами: герані, лаванди, лимона, ялівцю, розмарину, фенхелю, евкаліпту (по 2-3 краплі на 1ст.л. олії розторопші).
Використовують масло розторопші і для догляду за губами. Це масло надає губам еластичність, пружність, свіжість, а так само відновлює яскравість. Воно швидко усуває тріщини і лущення. Для догляду за губами використовується як масло розторопші в чистому вигляді, так і в суміші з маслом авокадо або зародків пшениці. Прекрасно поєднується це масло і з ефірними маслами лимона, меліси і троянди. Рекомендується щоденне застосування масла вранці і перед сном.
Але і це ще не все. Олія розторопші є ефективним засобом для зміцнення волосся. Воно запобігає їх випадання, активно бореться з облисінням. У цьому випадку краще сього використовувати чисте масло розторопші, втираючи його в шкіру волосистої частини голови легкими масажними рухами. Процедуру цю треба проводити через день за 1-2 години до миття голови. Курс лікування - 1 місяць.
Тьмяним і ламким волоссю це дивовижне масло дарує здоровий вигляд і додає блиск, звичайно, при регулярному застосуванні. Хочете мати довгі здорове волосся? Олія розторопші і тут незамінний помічник. Додайте 10 мл олії на 100 мл шампуню або бальзаму для волосся, нанесіть засіб на мокре волосся, втирайте в шкіру голови, залиште на 5-10 хвилин, обполосніть теплою водою.
Корисно масло розторопші і для нігтів. Втирайте це масло в нігті і нігтьові валики 2-3 рази на день і за 20 хвилин до нанесення лаку. Це сприяє зміцненню і росту нігтів.
Проблеми зі шкірою, волоссям, нігтями найчастіше обумовлені внутрішніми проблемами всього організму, тому рекомендується поєднувати зовнішнє застосування олії розторопші з вживанням його всередину.
Застосування олії розторопші в кулінарії
Олія розторопші має зеленувато жовтий колір, має приємний запах і смак. Дане масло є найціннішим дієтичним продуктом.
Щоб найбільш повно зберегти цілющі якості масла рекомендується не піддавати його тепловій обробці.
Найоптимальніший спосіб використання масла розторопші, безсумнівно, заправка салатів і вінегретів. Такі салати будуть і смачними, і корисними, і, звичайно, ситними.
Прекрасно підійде масло розторопші і для заправки каш, овочевих страв, картопляного пюре, плову і навіть макаронних виробів, але додайте його безпосередньо перед подачею на стіл.
Можна додавати масло розторопші і в випічку: домашній хліб, пироги, пиріжки, пампушки, млинці, млинці ... звичайно, частина корисних властивостей загубиться при термічній обробці, але, можливо, вас порадує новий смак звичних виробів.
Пам'ятайте, що масло розторопші відмінна вітамінно - мінеральна добавка до раціону харчування, як дорослих, так і дітей, до того ж цей продукт гіпоалергенний.
Спосіб застосування олії розторопші
Як відомо легше запобігти захворюванню, ніж потім лікувати його. Олія розторопші - відмінний профілактичний засіб від багатьох недуг. З профілактичною метою масло можна приймати по 1 ч. Л. після їжі, а краще поєднати приємне з корисним, заправивши олією розторопші салат або інше блюдо. Профілактичний курс - 1 2 місяці.
У комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, серця і нирок масло розторопші слід приймати по 1 ч.л. за 30 хвилин до їжі 3 рази на день, у разі вираженого послабляющего дії дозу прийому скорочують. Курс лікування - 1 місяць. При необхідності курс можна повторити після тижневої перерви. В ідеалі, треба повторювати курси навесні, восени і взимку.
При захворюваннях товстої кишки масло розторопші застосовують місцево. Після очисної клізми робиться мікроклізма з 30 мл олії розторопші. Процедуру рекомендується проводити щоденно протягом 15-20 днів.
Олія розторопші є ефективним засобом для лікування опіків, довго не загоюються ран і виразок, успішно використовується при лікуванні шкірних захворювань. У цьому випадку застосовують аплікації з маслом розторопші на уражені ділянки тіла. При опіках рекомендується до 1 ст.л. Масла розторопші додати по 5 крапель ефірного масла лаванди і ромашки.
Для схуднення масло розторопші застосовується по 1 ст.л. за півгодини до їжі 2 рази на день.
Олія розторопші сприяє загоєнню тріщин в задньому проході, застосовується для лікування геморою. Масло наноситься на уражені ділянки кілька разів на день.
При клімактеричних атрофічних вагінітах на ніч у піхву вводять тампон, просочений маслом розторопші. Але більш ефективним все ж є інший спосіб застосування олії розторопші: введення 3 мл олії розторопші в піхву за допомогою шприца (без голки), потім таз слід підняти для рівномірного розподілу масла (поза «берізка»). Вимивати масло після процедури не треба. Курс лікування - 12 щоденних процедур.
При лікуванні ерозії шийки матки рекомендується приготувати таку суміш масел: 50 мл олії розторопші і 2,5 мл олії чайного дерева. Суміш ретельно збовтувати перед застосуванням. Вводиться в піхву способом, описаним вище. Тривалість курсу лікування необхідно узгодити з лікуючим лікарем.
Протипоказання олії з насіння розторопші
Протипоказання олії з насіння розторопші напевно поодинокі. Слід відмовитися від його у випадку індивідуальної непереносимості продукту і у випадках загострення жовчнокам'яної хвороби та холециститу перед вживанням олії розторопші.
налагоджує роботу щитовидної залози, вирівнює гормональний фон;
гальмує передчасне старіння;
полегшує роботу шлунка, захищає слизові травних органів;
підвищує імунітет;
зменшує тягу до солодкого, знижує апетит, є джерелом корисного жиру;
покращує якість шкіри, знімає запалення, зволожує.
гальмує передчасне старіння;
полегшує роботу шлунка, захищає слизові травних органів;
підвищує імунітет;
зменшує тягу до солодкого, знижує апетит, є джерелом корисного жиру;
покращує якість шкіри, знімає запалення, зволожує.
Застосування олії розторопші в комплексному лікуванні та профілактиці деяких захворювань
Унікальний склад масла розторопші дозволяє з успіхом використовувати його як в комплексному лікуванні, так і з метою профілактики великого спектру захворювань. Це масло має протизапальну, бактерицидну, органопротекторним, болезаспокійливу, ранозагоювальну, язвозаживляющим, протирадіаційним і імуностимулюючий діями.
Серцево-судинна система
Олія розторопші вдало вписується в комплексне лікування захворювань серця і судин. Практично всі захворювання серця, такі як ішемічна хвороба серця, інфаркт, гіпертонія, провокуються атеросклерозом. Ось з ним-то і допоможе боротися масло розторопші. Вхідні до складу цієї олії ненасичені жирні кислоти, вітамін е, магній і біологічні активні речовини при регулярному вживанні сприяють зниженню рівня холестерину, зміцненню судин і підвищенню еластичності їх стінок, підтримці нормальної згортання крові. В цілому це призводить до зниження підвищеного артеріального тиску і ризику тромбоутворення, а так само запобігання утворення атеросклеротичних бляшок на стінках кровоносних судин.
Флаволігнани, вітаміни А і Е, мікроелементи магній, марганець, селен і цинк ефективно захищають судини і серце від запальних процесів і шкідливої дії вільних радикалів. Мікроелементи і вітаміни групи в сприяють також повноцінній роботі серця. Хлорофіл здатний стимулювати обмін речовин в серцевому м'язі. Олія розторопші зміцнює серцевий м'яз і підвищує її енергетичні ресурси. З вищесказаного випливає, що масло розторопші рекомендовано до застосування в комплексному лікуванні та профілактиці таких захворювань серця і судин: атеросклерозу, кардіосклероз, артеріальної гіпертонії, ішемічної хвороби серця, варикозного розширення вен. Крім того масло розторопші є ефективним профілактичним засобом від інсультів та інфарктів, а також допомагає боротися з недокрів'ям.
Травна система
Розторопша - це рослина, яка з давніх часів використовується для лікування печінки, шлунка, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура і кишечника. Основною діючою речовиною розторопші, яке, до речі, не знайдено ні в одному іншому рослині, є силімарин. Силімарин є сильним антиоксидантом. На печінку ця речовина впливає двома способами. По-перше, силімарин сприяє зміцненню клітинних мембран. По-друге, він стимулює утворення нових клітин. В результаті посилюються процеси жовчоутворення і жовчовиділення. Крім того флаволігнани надійно захищають печінку від шкідливого впливу вільних радикалів, покращують детоксикаційну функцію печінки і метаболічні процеси в ній. Завдяки силімарину масло розторопші сприяє регенерації клітин печінки, пошкоджених алкоголем і токсинами. Тому вживання олії розторопші рекомендовано в комплексному лікуванні та профілактиці цирозу печінки, гепатиту, холангіту, дискінезії жовчовивідних шляхів, жировій дистрофії печінки, желче
кам'яної хвороби, а також токсичних пошкодженнях печінки, пов'язаних з впливом алкоголю, солей важких металів, лікарських препаратів, рослинних і синтетичних отрут. Останні дослідження вчених довели ефективність олії розторопші навіть при отруєнні найнебезпечнішими отруйними грибами - бліда поганка, звичайно, до певної міри.
Застосовують масло розторопші також при хронічному отруєнні хлоркою.
Нормально працююча печінку запорука гарної роботи травної системи в цілому. Але крім того масло розторопші, звичайно при регулярному застосуванні, робить позитивний вплив безпосередньо на слизові шлунка, дванадцятипалої і товстої кишки, до того ж воно має виражену язвозаживляющим дією. Застосовують масло розторопші також при лікуванні захворювань жовчного міхура. Це масло показано до застосування при гастритах, гастродуоденітах, холециститі, виразках шлунка та дванадцятипалої кишки, геморої, анальних тріщинах, колітах і ентероколітах, як у комплексній терапії, так і з метою профілактики цих захворювань.
Олія розторопші має ще одну цінну якість, особливо важливе в наш вік гіподинамії. Воно має послаблюючу властивістю, тому часто використовується при лікуванні закрепів. Особливо рекомендується в цьому випадку використання не тільки масла, а й шроту розторопші, який надзвичайно багатий клітковиною. Дане масло не тільки м'яко очищає кишечник, не завдаючи ніякої шкоди його слизової, але і зміцнює його судини, стінки, навіть усуває кровотечі.
Шкірні пошкодження і захворювання
При пошкодженнях шкіри і деяких шкірних захворюваннях ефективно допомагає зовнішнє застосування олії розторопші. Це масло має протизапальну і ранозагоювальну дію. Клінічно доведена ефективність даного масла при лікуванні опіків, у тому числі і сонячних, обморожень, ран, порізів, попрілостей, пролежнів, тріщин. До речі, ефективність при опіках олії розторопші значно вище обліпихової олії, часто використовуваного в цьому випадку. Крім того масло розторопші не викликає печіння при прикладанні до рани або опіку, що дозволяє застосовувати його навіть при лікуванні опіків у дітей. Це масло сприяє загоєнню ран і опіків без утворення рубців.
Це масло є прекрасним засобом для лікування різних шкірних захворювань. Воно допоможе при шкірних алергічних реакціях, плоскому і червоному лишаї, псоріазі, екземі, нейродерміті, вітіліго, облисінні, вульгарних вуграх, трофічних виразках. Підвищує захисні функції шкірних покривів.
Ендокринна система
Доведено сприятливий вплив олії розторопші на підшлункову залозу. У маслі розторопші міститься комплекс мікроелементів (магній, марганець, селен, цинк), який стимулюють вироблення підшлунковою залозою інсуліну. Тому рекомендується застосування цього масла страждають на цукровий діабет і в профілактиці цього грізного захворювання.
Для схуднення
Олія розторопші містить біологічно активні речовини, які нейтралізують холестерин, і поліненасичені жирні кислоти активно стимулюють обмін речовин в організмі людини. Крім того масло виводить шлаки і токсини .це масло може застосовуватися в боротьбі з ожирінням і зайвою вагою, але, безсумнівно, треба враховувати велику енергетичну цінність продукту, 898,8 ккал на 100 г масла розторопші. Воно вам зможе допомогти лише при істотному зниженні калорійності раціону. У цьому випадку масло розторопші підтримає обмін речовин на необхідному рівні.
Статева система
У гінекологічній практиці це масло застосовується як всередину, так і зовнішньо. Внутрішнє застосування масла засноване на великій кількості вітаміну Е в складі продукту. Цей вітамін регулює роботу статевої та ендокринної систем, як у чоловіків, так і у жінок, запобігає розвитку пухлинних захворювань.
Крім того рекомендується застосування олії розторопші при хворобливих відчуттях і емоційному дискомфорті в передменструальний і клімактеричний період.
Олія розторопші має протизапальну, загоює, антибактеріальним і загальним оздоровлюючим дією. Рекомендується місцеве застосування цієї олії при клімактеричних атрофічних вагінітах, що супроводжуються сверблячкою. При інфекційно - запальних процесах в піхві, ерозії шийки матки, ендоцервіцитів, кольпіту а так само в цілях профілактики цих захворювань і запобігання утворення зайвої рубцевої тканини показано місцеве застосування суміші масла розторопші з олією чайного дерева.
Це масло також знайшло застосування в комплексному лікуванні захворювань чоловічої статевої та видільної систем: уретрит, простатит, аденома передміхурової залози.
Рекомендується вживати масло розторопші як профілактичний засіб від захворювань жіночих репродуктивних органів. Токофероли, що входять до складу олії розторопші, уповільнюють процеси старіння організму людини, підтримуючи його репродуктивні функції. Вживання олії розторопші сприяє нормальному протіканню вагітності та пологів.
Вухо, горло, ніс, порожнина рота
Олія розторопші успішно використовують у стоматологічній практиці. Воно застосовується в комплексному лікуванні стоматиту, пародонтиту, пародонтозу, гінгівіту, а так само для швидкого загоєння післяопераційних ран. При цьому порожнину рота спочатку обробляється дезинфікуючим розчином, а потім робляться аплікації з маслом розторопші.
Такі аплікації успішно допомагають при лікуванні захворювань горла, таких як фарингіт, тонзиліт і т. Д. Сумішшю масел розторопші і чайного дерева змащують гланди при гострому і хронічному тонзиліті.
При запальних захворюваннях вуха і носа рекомендується закопування злегка підігрітого на водяній бані масла розторопші. У цих же цілях успішно використовується суміш олії розторопші (50 мл) з олією чайного дерева (3 мл).
Онкологічні захворювання
Олія розторопші є ефективною протиракової захистом, особливо від гормонально-залежних пухлин. Прийом цього масла показаний при проходженні курсу хіміотерапії або променевої терапії, з метою зняття побічних дій. У ряді випадків помічена консервація пухлин, і навіть повне вилікування. Звичайно, масло розторопші не є панацеєю, тому застосовувати її в лікуванні таких серйозних захворювань, як рак, слід тільки в комплексній терапії, як допоміжний засіб.
Алергічні реакції
Дане масло використовується як протиалергічний засіб завдяки особливому властивості розторопші плямистої вона здатна пригнічувати вироблення гістаміну в організмі людини. А саме ці речовини безпосередньо пов'язані з головним болем, зокрема, мігренню, а також алергією. Безсумнівно, алергія - одне з найсерйозніших захворювань, тому перед застосуванням масла розторопші слід проконсультуватися з лікарем.
Алкогольна, нікотинова і наркотична залежність
Що алкоголь негативно впливає на печінку, очевидно, відомо всім, але, на жаль, не всі готові розлучитися з цією згубною звичкою. Олія розторопші може допомогти зменшити шкоду, що наноситься печінки алкоголем. Це масло пригнічує синтез ацетальдегіду, токсичної речовини яке утворюється в організмі людини при вживанні алкоголю. Приймайте по 12-15 крапель олії розторопші щодня для виведення токсинів з організму.
Рекомендується також приймати масло розторопші при відмові від алкоголю, тютюну та наркотиків. Воно сприяє швидкому виведенню з організму шлаків, токсинів та інших, шкідливих для організму людини, речовин. Крім того позитивно впливає на печінку і серцево-судинну системи.
Зір
Олія розторопші є ефективною протиракової захистом, особливо від гормонально-залежних пухлин. Прийом цього масла показаний при проходженні курсу хіміотерапії або променевої терапії, з метою зняття побічних дій. У ряді випадків помічена консервація пухлин, і навіть повне вилікування. Звичайно, масло розторопші не є панацеєю, тому застосовувати її в лікуванні таких серйозних захворювань, як рак, слід тільки в комплексній терапії, як допоміжний засіб.
Імунітет
Завдяки своєму збалансованому складу масло розторопші посилює опірність організму і імунітет, підвищує фізичну працездатність. Олія розторопші рекомендується приймати людям, які проживають у несприятливих екологічних умовах, які працюють у шкідливих виробничих умовах, які проводять багато часу за комп'ютером.
Сечовидільна система
Олія розторопші успішно використовується в комплексному лікуванні хронічної ниркової недостатності. Воно перешкоджає утворенню каменів в органах сечовидільної системи.
Треба відзначити, що прийом олії розторопші показаний в післяопераційний період і період реабілітації після важких захворювань.
Олія розторопші - воістину унікальний дар природи. Воно є відмінним, до того ж, повністю натуральним лікувальним і профілактичним засобом, а також джерелом вітамінів і мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму людини. Навіть за відсутності діагностованих захворювань це масло повинне бути присутнім у раціоні харчування кожної людини, яка дбає про своє здоров'я.
Застосування олії розторопші в косметології
Олія розторопші з давніх пір використовується індустрією краси і навіть заслужило почесне звання «живої косметики». Масло цієї унікальної рослини - прекрасний антиоксидант. Воно сприяє регенерації клітинних мембран і стимулює процес оновлення тканин, крім того це масло містить безліч корисних для шкіри речовин. Тому масло розторопші є відмінним помічником в боротьбі за красу і молодість шкіри обличчя і тіла.
Олія розторопші захищає шкіру від висихання, оберігає від лущення, значно покращує колір шкіри, підтримує еластичність і пружність. Це масло може застосовуватися для абсолютно будь-якої шкіри, але просто необхідно воно при сухій, що лущиться, проблемної, роздратованої і запаленої шкірі. Чудово допомагає нормалізувати діяльність сальних залоз при жирній шкірі. Ненасичені жирні кислоти відмінно очищають шкіру від різних висипань і запобігають розширення пор.
Це масло використовується для масажу шкіри шиї, обличчя і області декольте, при цьому масло залишають на шкірі до ранку. Воно зволожує, омолоджує, насичує шкіру вітамінами, покращує її колір, надає пружність, підвищує захисні властивості шкіри.
Олія розторопші може застосовуватися як самостійний засіб для догляду за шкірою, як вітамінна добавка до готових косметичних засобів і в суміші з іншими маслами. Додайте кілька крапель олії розторопші в готові косметичні засоби по догляду за шкірою безпосередньо перед застосуванням. Це самий, мабуть, простий спосіб посилити регенеруючу дію кремів, лосьйонів, масок.
Прекрасний омолоджуючий ефект дає застосування суміші масла розторопші з оливковою або мигдальним маслом в рівних частках. Така суміш наноситься на очищену шкіру обличчя, шиї, області декольте замість звичайного живильного крему. Ефект вражаючий!
Надати шкірі здоровий колір, підвищити її пружність, навіть прибрати дрібні зморшки допоможе суміш олії розторопші з маслом авокадо або чайного дерева. Для приготування суміші необхідно 3 ст.л. олії розторопші змішати з 1 ч. л. одного з перерахованих масел, трохи підігріти суміш на водяній бані. Теплої сумішшю можна просто змащувати попередньо очищену шкіру замість нічного крему або всього 2 рази в тиждень робити маску. Для цього марлю змочують у даній (обов'язково теплою) суміші масел і накладають на шкіру обличчя, шиї і області декольте на 30-40 хвилин. Потім умиваються прохолодною водою.
Суміш олії розторопші з маслом виноградних кісточок з успіхом використовується для захисту шкіри від обвітрювання. Олія розторопші відмінно захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів і обмороження. Змастіть шкіру обличчя перед виходом на вулицю цим чудодійним маслом, і ваша шкіра буде під надійним захистом.
Олія розторопші чудово заспокоює роздратовану шкіру. Рекомендується застосовувати це масло підліткам, так як воно успішно бореться з висипом вугрів і запобігає її появі.
Олія розторопші - справжній подарунок для жінок зрілого віку. Воно чудово захищає шкіру від передчасного старіння, викликаного гормональним дисбалансом, що характерно для періоду менопаузи.
До складу олії розторопші входять магній, вітамін е і флавоноїди. У комплексі ці речовини зміцнюють стінки підшкірних капілярів, завдяки чому це масло здатне запобігати появі судинних зірочок на шкірі.
Олія розторопші прекрасне кошти від тріщин на п'ятах і руках. Воно відмінно справляється з тріщинами, дрібними ранками, ущільненнями на шкірі, потертостями, подразненнями. Використовуйте масло розторопші для щоденного догляду за шкірою обличчя, рук і ніг.
Це масло, до того ж, успішно використовується для антицелюлітного масажу. Олія розторопші здатне посилювати циркуляцію крові в підшкірно-жировому шарі, що перешкоджає накопиченню целлюлітних відкладень. Для масажу можна використовувати масло розторопші в суміші з іншими маслами: герані, лаванди, лимона, ялівцю, розмарину, фенхелю, евкаліпту (по 2-3 краплі на 1ст.л. олії розторопші).
Використовують масло розторопші і для догляду за губами. Це масло надає губам еластичність, пружність, свіжість, а так само відновлює яскравість. Воно швидко усуває тріщини і лущення. Для догляду за губами використовується як масло розторопші в чистому вигляді, так і в суміші з маслом авокадо або зародків пшениці. Прекрасно поєднується це масло і з ефірними маслами лимона, меліси і троянди. Рекомендується щоденне застосування масла вранці і перед сном.
Але і це ще не все. Олія розторопші є ефективним засобом для зміцнення волосся. Воно запобігає їх випадання, активно бореться з облисінням. У цьому випадку краще сього використовувати чисте масло розторопші, втираючи його в шкіру волосистої частини голови легкими масажними рухами. Процедуру цю треба проводити через день за 1-2 години до миття голови. Курс лікування - 1 місяць.
Тьмяним і ламким волоссю це дивовижне масло дарує здоровий вигляд і додає блиск, звичайно, при регулярному застосуванні. Хочете мати довгі здорове волосся? Олія розторопші і тут незамінний помічник. Додайте 10 мл олії на 100 мл шампуню або бальзаму для волосся, нанесіть засіб на мокре волосся, втирайте в шкіру голови, залиште на 5-10 хвилин, обполосніть теплою водою.
Корисно масло розторопші і для нігтів. Втирайте це масло в нігті і нігтьові валики 2-3 рази на день і за 20 хвилин до нанесення лаку. Це сприяє зміцненню і росту нігтів.
Проблеми зі шкірою, волоссям, нігтями найчастіше обумовлені внутрішніми проблемами всього організму, тому рекомендується поєднувати зовнішнє застосування олії розторопші з вживанням його всередину.
Застосування олії розторопші в кулінарії
Олія розторопші має зеленувато жовтий колір, має приємний запах і смак. Дане масло є найціннішим дієтичним продуктом.
Щоб найбільш повно зберегти цілющі якості масла рекомендується не піддавати його тепловій обробці.
Щоб найбільш повно зберегти цілющі якості масла рекомендується не піддавати його тепловій обробці.
Найоптимальніший спосіб використання масла розторопші, безсумнівно, заправка салатів і вінегретів. Такі салати будуть і смачними, і корисними, і, звичайно, ситними.
Прекрасно підійде масло розторопші і для заправки каш, овочевих страв, картопляного пюре, плову і навіть макаронних виробів, але додайте його безпосередньо перед подачею на стіл.
Можна додавати масло розторопші і в випічку: домашній хліб, пироги, пиріжки, пампушки, млинці, млинці ... звичайно, частина корисних властивостей загубиться при термічній обробці, але, можливо, вас порадує новий смак звичних виробів.
Пам'ятайте, що масло розторопші відмінна вітамінно - мінеральна добавка до раціону харчування, як дорослих, так і дітей, до того ж цей продукт гіпоалергенний.
Спосіб застосування олії розторопші
Як відомо легше запобігти захворюванню, ніж потім лікувати його. Олія розторопші - відмінний профілактичний засіб від багатьох недуг. З профілактичною метою масло можна приймати по 1 ч. Л. після їжі, а краще поєднати приємне з корисним, заправивши олією розторопші салат або інше блюдо. Профілактичний курс - 1 2 місяці.
У комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, серця і нирок масло розторопші слід приймати по 1 ч.л. за 30 хвилин до їжі 3 рази на день, у разі вираженого послабляющего дії дозу прийому скорочують. Курс лікування - 1 місяць. При необхідності курс можна повторити після тижневої перерви. В ідеалі, треба повторювати курси навесні, восени і взимку.
При захворюваннях товстої кишки масло розторопші застосовують місцево. Після очисної клізми робиться мікроклізма з 30 мл олії розторопші. Процедуру рекомендується проводити щоденно протягом 15-20 днів.
Олія розторопші є ефективним засобом для лікування опіків, довго не загоюються ран і виразок, успішно використовується при лікуванні шкірних захворювань. У цьому випадку застосовують аплікації з маслом розторопші на уражені ділянки тіла. При опіках рекомендується до 1 ст.л. Масла розторопші додати по 5 крапель ефірного масла лаванди і ромашки.
Для схуднення масло розторопші застосовується по 1 ст.л. за півгодини до їжі 2 рази на день.
Олія розторопші сприяє загоєнню тріщин в задньому проході, застосовується для лікування геморою. Масло наноситься на уражені ділянки кілька разів на день.
При клімактеричних атрофічних вагінітах на ніч у піхву вводять тампон, просочений маслом розторопші. Але більш ефективним все ж є інший спосіб застосування олії розторопші: введення 3 мл олії розторопші в піхву за допомогою шприца (без голки), потім таз слід підняти для рівномірного розподілу масла (поза «берізка»). Вимивати масло після процедури не треба. Курс лікування - 12 щоденних процедур.
При лікуванні ерозії шийки матки рекомендується приготувати таку суміш масел: 50 мл олії розторопші і 2,5 мл олії чайного дерева. Суміш ретельно збовтувати перед застосуванням. Вводиться в піхву способом, описаним вище. Тривалість курсу лікування необхідно узгодити з лікуючим лікарем.
Протипоказання олії з насіння розторопші
Протипоказання олії з насіння розторопші напевно поодинокі. Слід відмовитися від його у випадку індивідуальної непереносимості продукту і у випадках загострення жовчнокам'яної хвороби та холециститу перед вживанням олії розторопші.
Немає коментарів:
Дописати коментар